Skip to content

Zadzwoń Teraz: 575 596 466

Dieta dla osób z hashimoto

To, czy objawy związane z chorobą niedoczynności tarczycy, czy Hashimoto będą etapowo redukowane, w dużym stopniu zależy od odpowiednio dobranej diety. Dieta dla osób z Hashimoto powinna działać przeciwzapalnie, odchudzająco (jeśli jest taka potrzeba), a także powinna wspierać prawidłową mikrobiotę jelit. By móc czerpać z niej korzyści, warto skonsultować się ze specjalistą, który zaproponuje zalecenia żywieniowe, dotyczące choroby Hashimoto.

W Optima Diet w Warszawie uzyskasz informacje o korzystnym dla Ciebie, zbilansowanym żywieniu oraz planie zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia kluczowych przy Twojej chorobie. Odpowiednio dobrana, pełnowartościowa i urozmaicona dieta dla osób z Hashimoto stanowi podstawę zdrowego stylu życia.

18

Dieta dla osób z Hashimoto

W XXI wieku choroba autoimmunologiczna, jaką jest Hashimoto dotyka naprawdę wielu osób. Częściej zapadają na nią kobiety, aniżeli mężczyźni. Jeśli dotknęła ona również i Ciebie, zmieniając niektóre życiowe przyzwyczajenia, jesteś w stanie znacząco wspomóc proces zdrowienia, a już na pewno zredukować niektóre objawy. Warto z całą pewnością poprawić sposób, w jaki się odżywiasz, pomocne jest zastosowanie odpowiedniej diety dla osób z Hashimoto. Kolejną zmianą, która pozytywnie wpłynie na stan Twojego zdrowia, jest zwiększenie aktywności fizycznej. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, czy na zajęcia z trenerem personalnym, chodzi o umiarkowaną, ale regularną aktywność. Możesz zacząć od długich spacerów w szybkim tempie, jazdy na rowerze, czy rolkach. Raz w tygodniu możesz chodzić na basen. Zacznij od małych kroków, aby wyrobić sobie zdrowe nawyki. Istotny przy Hashimoto jest również odpoczynek, sen i regeneracja organizmu. Jak o to wszystko zadbać i wiele innych kluczowych rzeczy odnoszących się do tej choroby dowiesz się na konsultacji w Optima Diet. Wsparcie psychodietetyczne jest bardzo ważne w zmianach nawyków żywieniowych, pamiętaj o tym.

Inne Usługi

Wsparcie w chorobach układu sercowo-naczyniowego

Wsparcie w chorobach układu sercowo-naczyniowego

Alergie i nietolerancje pokarmowe

Alergie i nietolerancje pokarmowe

Analiza składu ciała metodą BIA

Analiza składu ciała metodą BIA

Skontaktuj się z nami już dziś i uzyskaj bezpłatną konsultacje dietetyczną Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc